کارنامه ما و تحریم ها
تعداد بازدید : مرتبه

این روزا همه جا بحث از مسایل اقتصادیه.بعضی ها از گرونی ها مینالن و بعضی ها این مسایل رو ریشه یابی میکنن.البته نمی خوام در مورد گرونی و مسائل اقتصادی بنویسم بلکه در مورد مسئله ای میخوام باهاتون صحبت کنم که اونم اتفاقا این روزا نقل محافل دوست و دشمنه.تحریم های اقتصادی غرب

آره میخوام در این موردبا صحبت کنیم.اینکه اصلا این تحریم ها برا چی بوده؟ما چی کار کردیم در این مدت تحریم؟دشمن چیکار کرد؟

چیزی که در اولین وهله به ذهن آدم میرسه که بالاخره این تحریمها باعث یه مشکلاتی شده؟ اما ما با این مشکلات چه کردیم و چه باید بکنیم؟

همتون بهتر از من میدونید که تحریم های اقتصادی در دوره ای بر علیه کشورمون شروع شد که ما تازه انقلاب کرده بودیم و بلافاصله هم وارد جنگ شدیم.اون روز غرب و شرق بر علیه ما بود.اونا به خیال خودشون با این کار میخواستن نظام اسلامی رو از بین ببرن.8 سال جنگ همراه با تحریم بر علیه کشور میتونست هر کشور و نظامی رو به زانو دربیاره؛اما ما چه کردیم؟آیا ما هم به زانو در اومدیم؟

اون روز ما از لحاظ پیشرفتهای صنعتی و اقتصادی و علمی به حدی در رتبه های پایین بودیم که یه کشور عقب مانده کامل محسوب میشدیم.وضع سواد در کشور ما بحدی پایین بود که امام امت برای پر کردن این خلأ دستور به تشکیل نهضت سواد آموزی دادند.شهرها و روستامون از لحاظ بهداشت و آموزش وضعیت مناسبی نداشت.هر روز برق قطع میشد.آب آشامیدنی بهداشتی در همه شهرها نبود،درصد بسیار ناچیزیی از جامعه وسایل رفاهی مانند خودرو داشتن ووو.شما حساب کنید در اون وضعیت،نظام جنگ رو هم اداره میکرد.

اما همه اون روزا تموم شد.نظام با همه مشکلات،اون روزا رو پشت سر گذاشت.الان ایران به جایی رسیده که در شرایط عادی قطعی برق نداره،همه شهرها آب آشامیدنی سالم دارن،نرخ بیسوادی در کشور در حد بسیار نازلیه،داشنگاهها و مراکز علمی بسیار توانا و پیشرفته، هم از لحاظ استاد و هم از لحاظ امکانات شده ان، فرزندان این کشور در تولید علم در دنیا به جایگاه های اول رسیدن،سطح رفاه مردم بسیار بالا رفته.زندگی ها مرفه تر شده،ایران در علوم هوا فضا خودشو به دنیا دیکته کرده،در انرژی هسته ای و ساخت نیروگاه اتمی (نطنز و فوردو و...) جهانیان رو انگشت به دهان کرده و ...

در این بین بازم مشکلاتی داریم.دشمن هم همش میخواد بگه ما این مشکلات رو براتون بوجود آوردیم؛از این قضیه هم بسیار خوشحاله.اما دشمن باید بدونه مردم این مرز و بوم روزهای بسیار سخت تری رو گذروندن.تحریم های اقتصادی شاید باعث بشه در مواردی برامون مشکلاتی بوجود بیاد اما باعث بسیاری از پیشرفتها هم شده.کی فکرشو میکرد در عرض مدت کوتاهی جوونای این مملکت به این حد از تکنولوژی برسن که با رقبای غربی و شرقی وارد کارزار علمی و فنی بشن؟؟؟

بگذریم.مقام معظم رهبری در بجنورد فرمودن: کشورهای غربی وانمود می کنند که اگر ملت ایران از انرژی هسته ای دست بردارد، تحریم ها برداشته می شود، ولی دروغ می گویند.

واقعا هم همین جوریه که ایشون فرمودن.مگر زمان شروع تحریمها ما انرژی هسته ای داشتیم؟؟

خداوند در آیه 120 سوره بقره می فرماید:

وَ لَئِن اتَّبَعتَ اَهوائَهُم بَعدَ الّذی جائكَ مِنَ العِلمِ ما لَكَ مِن اللهِ مِن ولیٍّ وَ لا نَصیرٍ

(ا گر بعد از آن علمی که برای تو حاصل شده است از هوس هایشان (کفار) پیروی کنی در برابر خدا هیچ یار و یاوری نخواهی داشت)

رهبر معظم انقلاب در رد مدعای طرفداران سازش با كفار نیز می‌گویند: «این‌جور نیست كه حالا ما چون ایستادگی كردیم، چون استقامت به خرج دادیم، بگوییم این‌ها را سر لج آوردیم؛ نه. یك روزی در خطابه‌های مسئولین‌مان مناقب آمریكا ذكر می‌شد. همان روزها رئیس‌جمهور وقت آمریكا با سبكسریِ تمام، ایران را به عنوان محور شرارت معرفی كرد.  هر وقت ما كوتاه آمدیم، یك خرده‌ای سست برخورد كردیم، آنها پرروتر شدند.»

ما در رفتار ائمه بزرگوارمان هم میبینیم که ما را از کوتاه آمدن در برابر کفار و دشمنان اسلام برحذر میکنن.نمونه بارز این کوتاه نیومدن، واقعه عظیم کربلاست.در کربلا امام حسین (علیه السلام) در برابر کفار کوتاه نیومد با اینکه ایشون میدونست شهید میشه.

رفتار امام حسین (علیه السلام) در کربلا ، برای ما چراغی است که راهی را برامون روشن کرده که در نهایت عزت را برای پیروانش به ارمغان میاره چناچه برای امام حسین (علیه السلام) این عزت رقم خورد.

در مذاکرات آینده با غربی ها در مورد انرژی هسته ای باید حرکت امام حسین سرلوحه باشد گرچه موقعیت امروز ما بسیار بهتر از موقعیت امام در قبال کفار اون روز،هست.امروز ما در موضع قدرت هستیم.و این برای ما یه امتیاز بزرگه.

برچسب ها: تحریم، رهبری، انرژی هسته ای، پیامبر، امام حسین، قرآن، مشکلات، بجنورد، اقتصادی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 22 مهر 1391 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic