آیا در مغرب زمین(قاره آمریکا که هنوز کشف نشده بود) و خاور دور ، پیامبری ظهور کرده است؟

به عبارتی دیگر خداوند برای سرزمینهای دور چون آمریکا و افریقا و چین و ژاپن پیامبرانی را فرستاده است ؟یانه؟جواب :
دلیلی نداریم بر اینکه خداوند برای این سرزمینها پیامبری نفرستاده باشد ، چنانچه که آیه 24 سوره فاطر می فرماید:« ... وَإِن مِّنْ أُمَّةٍ إِلَّا خَلَا فِیهَا نَذِیرٌ‌»«... و هیچ امتى نبوده مگر اینكه در آن هشداردهنده‌اى بوده است» این آیه همه امتها را شامل است یعنی هیچ امتی - چه در مشرق و چه در مغرب ، چه در شمال و چه در جنوب -بدون بیم دهنده نیست .
علاوه بر این پیامبرانی در وجود داشته اند که آمار و شمارشان در کتب روایی هست و تنها نام برخی از آنها در قرآن ذکر شده است، همانطور که خداوند متعال در آیه شریفه 78 از سوره مومن به رسول خویش می فرماید: « وَلَقَدْ أَرْ‌سَلْنَا رُ‌سُلًا مِّن قَبْلِكَ مِنْهُم مَّن قَصَصْنَا عَلَیْكَ وَمِنْهُم مَّن لَّمْ نَقْصُصْ عَلَیْكَ...»«و مسلّماً پیش از تو فرستادگانى را روانه كردیم. برخى از آنان را [ماجرایشان را] بر تو حكایت كرده‌ایم و برخى از ایشان را بر تو حكایت نكرده‌ایم...».
امام باقر (ع) فرمودند: بین حضرت آدم و نوح (ع) پیامبرانی پنهان می زیسته اند که ذکرشان در قرآن پنهان است و نامی از آنان به میان نیامده است آن سان که نام تعدادی به میان آمده است»(تفسیر برهان ج4ص104).بنابراین ممکن است از نژادهای رنگین پوست در قلمرو زیست خود  پیامبرانی مبعوث شده باشند ،چنانچه از حضرت علی (ع) نیز روایت است که پیامبر سیاه پوستی مبعوث شده است که قرآن داستان او را برای ما ذکر نکرده است.(تفسیر نورالثقلین ج4 ص537).
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
برگرفته از کتاب «وحی و نبوت در قرآن » حضرت آیت الله جوادی آملی (حفظه الله) 
طبقه بندی: پیامبر شناسی،  پرسش و پاسخ، 
برچسب ها: نبی، پیامبر، آمریکا، افریقا، ژاپن، چین، راهنما، نبوت، رسول، ارسال، پیام، پیام آور، ظهور، مغرب، مغرب زمین، خاور دور، نقاط دور، پیامبر شناسی، وحی،
مطالب مرتبط: ضرورت نبوت و پیامبری، شروع بحث در نبوت، حقیقت نبی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 28 بهمن 1390 توسط : داود
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic