امامت،نیاز بشریت
تعداد بازدید : مرتبه
خدایا شکرت.داریم به ایام مبارک عید قربان و عید غدیر نزدیک میشیم.مثل اینکه خداوند مهربان بازم می خواد غدیر دیگری رو درک کنیم.شاید برات سؤال بشه که مگه اینم جای شکر داره؟ یا اگرم شکر داره، جهت و علتش چیه؟
البته فکر کنم جوابش مشخصه،ولی بنظرم گفتنش خالی از لطف نباشه.
گذشته از بحثای تاریخی غدیر، چیزی رو که میخوام بهش بپردازم در مورد اینه که "چرا وجود غدیر جای شکر داره؟؟"
شاید این حدیث رو شنیده باشین (من مات و لم یعرف امام زمانه مات میتة الجاهلیة) یعنی هر کس بمیرد ولی امام زمان خود را نشناسد جاهل و ناآگاه مرده است.
حالا هدفم از یادآوری این حدیث شریف چی بود؟
به نظرت اگه غدیر در همون حجة الوداع باقی میموند و بدست ما نمی رسید چی میشد؟آیا اون موقع ما بازم امامانمون رو میتونستیم خوب بشناسیم؟اگه از دنیا میرفتیم مرگمون شامل حدیث بالایی نمیشد؟
حالا این یه بحث؛ بحثه دیگه اینکه واقعا چرا کسی که امام زمانش رو نشناسه این همه مورد سرزنش قرار گرفته؟؟؟اصلا نقش امام چی بوده که بر شناختش این همه تأکید شده ایم؟
چیزی که بازم شاید واضح باشه اینه که نقش امام در زمان بعد از پیامبر بسیار روشن و لازمه.خصوصا که بشریت از این نعمت (برخورداری از رهبری و ولایت امام معصوم که منصوب از طرف خداست) تا حدود زیادی محروم شد.ائمه (سلام الله علیهم اجمعین) افراد پاکی بودند که بخاطر پاکی و تقوایشون، از طرف خدا برای رهبری بشریت منصوب شده بودن.اینکه میگم "منصوب از طرف خدا" میخوام بگم هر کسی نمی تونه واجد این کمال بشه.البته در طول این چند روز باقی مونده تا غدیر سعی خواهم کرد در مورد غدیر و نقش امام، بیشتر بنویسم تا به امید الهی زوایای بیشتری از غدیر روشن بشه.از شما هم میخوام در این مورد کمکتون رو دریغ نکنید.
طبقه بندی: امام شناسی، 
برچسب ها: امام، غدیر، معصوم، عید، قربان، خدا، من کنت مولا، فهذا علی مولاه، من مات، لم یعرف، امامه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 3 آبان 1391 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic