چوپان دروغگو که بود؟؟!!
تعداد بازدید : مرتبه
یادتون میاد توی کتاب فارسی دبستان قصه چوپان دروغگو رو
هی داد می زد آهای گرگ اومده!! گرگ اومده!!
 همه اهالی روستا با چوب و چماق می ریختن سرش که کو گرگ ؟ کو گرگ؟ ...
حالا یادتون اومد ؟!
توی پست قبلی هم داستانی را اجمالاً نقل کردیم حالا می خواهیم اونو بررسیش کنیم ببینیم  قصه از چه قرار بوده.!!
آیا خدای متعال (نعوذ بالله) دروغ می گوید یا نه جناب عمر بن خطاب ؟؟!!
چوپان دروغگو کیست؟؟!!

ابن عباس اشک ریزان می گوید: چه پنج شنبه ای بود آن روز ؟!
ـ مگر چه شده است؟؟

ابن عباس : آخرین پنج شنبه از عمر شریف حضرت رسول اکرم (صلی الله و علیه وآله و سلم) با اصحاب در کنار بستر حضرتش جمع بودیم که نا گهان حضرت فرمودند : برایم دوات و قلم بیاورید تا برای شما وصیتی کنم تا بعد از من هرگز گمراه نشوید.
در این میان عمر بن خطاب گفت : «إن الرجل لیهجر»«همانا پیامبر هذیان می گوید،قرآن برای ما بس است»
کشمکش شد و یکعده سخن عمر بن خطاب را قبول کردند و یک عده گفتند که قلم و دوات بیاورید .
در این بین حضرت با عصبانیت فرمودند: بیرون روید... .
این جریان را کتب معتبر اهل سنت با تفاصیل و عبارات مختلفی بیان کرده اند،از جمله این کتابها صحیح مسلم و صحیح بخاری که در نزد اهل سنت اعتبارشان کمتر از قرآن نیست.
حرف من روی این یک جمله است که جناب عمر بن خطاب بر زبان آورده است که «پیامبر هذیان می گوید و قرآن برای ما کافی است».
کسی که آشنایی به قرآن داشته باشد می فهمد که این سخن مخالف قرآن می باشد چرا که خداوند متعال در قرآن سوره نجم آیات 2و 3و 4 می فرماید: «مَا ضَلَّ صَاحِبُكمُ‏ْ وَ مَا غَوَى‏  ** وَ مَا یَنطِقُ عَنِ الهَْوَى** إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْىٌ یُوحَى‏»«هرگز دوست شما (محمّد صلی الله علیه و آله و سلم) منحرف نشده و مقصد را گم نكرده است،**و هرگز از روى هواى نفس سخن نمى ‏گوید! ** آنچه مى گوید چیزى جز وحى كه بر او نازل شده نیست!»
وقتی خداوند متعال می فرماید: پیامبر من هرگز نه گمراه می شود و نه حرفی از روی هوا و هوس می زند و هر آنچه را به زبان آورد تماماً وحیی است از طرف ما، پس وقتی حضرت خواستند وصیتی را برای اصحاب بنویسند،در واقع می خواستند وحیی را از جانب خدای متعال بیان کنند،که اینجا جناب عمر بن خطاب جلوی این کار را می گیرند، چرا که از قبل یعنی از روز غدیر خم می دانستند آخرین وصیت حضرت چه می تواند باشد،جز وصایت و ولایت و جانشینی حضرت امیر المومنین (علیه السلام)
مگر پیامبری که قرآن می فرماید حرفی از هوی و هوس نمی زند،چگونه می تواند هذیان بگوید، پس این حرف جناب عمر بن خطاب افتری و تهمتی است،برای پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) همانطور کفار قریش بر ایشان افتری می زدند،که او (پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم) شاعر است یا مجنون و ... حال یکی از صحابه که اهل سنت به نامش قسم می خورند و وی را قدیس می دانند چرا به حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) تهمت و افترای هذیان گویی می زند؟!
مگر ایشان(عمر بن خطاب)خبر از قرآن نداشت که خدا می فرماید : « وَ ما آتاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ ما نَهاكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا»«آنچه را رسول خدا براى شما آورده بگیرید (و اجرا كنید)، و از آنچه نهى كرده خوددارى نمایید»(سوره حشر آیه 7) هر آنچه را که پیامبر دستور می دهند باید بی چون و چرا اجرا شود ؟! پس چرا جناب عمر بن خطاب از دستور ایشان که فرمودند قلم و دوات بیاورید جلو گیری کرد؟؟!!
مگر نه این است که خداوند کسانی را که از دستور پیامبر سر پیچی کنندرا وعده عذاب داده است و می فرماید:«وَ مَنْ یُشاقِقِ الرَّسُولَ مِنْ بَعْدِ ما تَبَیَّنَ لَهُ الْهُدى‏ وَ یَتَّبِعْ غَیْرَ سَبیلِ الْمُؤْمِنینَ نُوَلِّهِ ما تَوَلَّى وَ نُصْلِهِ جَهَنَّمَ وَ ساءَتْ مَصیراً »«كسى كه بعد از آشكار شدن حق، با پیامبر مخالفت كند، و از راهى جز راه مؤمنان پیروى نماید، ما او را به همان راه كه مى‏ رود مى ‏بریم و به دوزخ داخل مى ‏كنیم و جایگاه بدى دارد.»(سوره نساء آیه 115)
دروغگو معلوم می شود با بیان صحیح مسلم و بخاری
______
منابع اهل سنت که این داستان را بیان داشته اند:
الف - صحیح بخارى، ج 1، ص 39، كتاب العلم، باب كتابة العلم؛ و ج 4، ص 85، باب دعاء النبى صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏سلم إلى الاسلام والنبوة و... باب هل یستشفع إلى اهل الذمة و...، وص 121، باب اخراج الیهود من جزیرة العرب؛ وج 6، ص 11، باب كتاب النبى صلى ‏الله‏ علیه‏ و‏سلم إلى كسرى وقیصر، باب مرض النبى صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏سلم و وفاته ؛ وج 7، ص 156، كتاب الطب، باب قول المریض قوموا عنى؛ وج 9، ص 137، كتاب الاعتصام بالكتاب والسنة، باب كراهیة الخلاف.
ب - صحیح مسلم، ج 3، ص 9 - 1257، كتاب الوصیة، باب 5، ح 22 - 20.
طبقه بندی: پیامبر شناسی،  امام شناسی، 
برچسب ها: دروغ، ولایت علی ع، عمربن خطاب، ان الرجل لیهجر، پیامبر اکرم ص، غدیر، تهمت عمر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 آبان 1391 توسط : داود
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic