مردم مقصرند
تعداد بازدید : مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم

حرکت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام) تو کربلا و عاشورا در ادامه حرکت حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) و امیر المومنین علی و امام حسن (علیهم السلام) بود ؛ حرکتی که ایشان در پیش گرفتن در نتیجه کجروی جامعه و کسانی بود که در اون دوره به زور غصب حکومت را بدست گرفته بودن.
از نکاتی که همیشه در مورد حرکت امام حسین (علیه السلام) ابتدا به ذهنم میرسه اینه که چطور شد که این طور شد؟؟؟
بهتر بگم چرا وضع جامعه به جایی رسید که شخص موجهی مثل امام حسین (علیه السلام) که اتفاقا شخصیت ممتازی در اجتماع داشتن ، در کربلا با اون وضع فجیع کشته شد ؟
البته اینو هم میدونم که به این مسئله در این ایام زیاد پرداخت شده بخاطر همین میخوام قضیه رو از یه بعد دیگه بررسی کنم ، که البته ممنون میشم اگه نظرتون رو در موردش بدونم.
یکی از کارایی که ابا عبد الله الحسین (علیه السلام) در روز عاشورا و تو کربلا به جنگش رفتن ، تبلیغات سوء دشمن بود.امام میدیدن وقتی دشمن از هر راهی میخواد سبک حکومتیش رو بزور بخورد مردم بده و زندگی مردم رو با اون مناسبات تنظیم کنه حضرت قیام کردن.حکومت یزید نتیجه کجروی مردم آنزمان بود که برای اصلاح این امر حضرت بپاخاست.


با کمی دقیق شدن در اونچه که در زمان امام حسین (چه در زمان معاویه و چه در زمان یزید) به نکاتی مهمی میرسیم.مثلا اینکه معاویه خودش رو فردی مثبت برای اسلام و در مقابل حضرت امام حسین رو بعنوان فردی مخالف اسلام معرفی میکرد.تو نامه ای که از سوی معاویه به امام نوشته شده بود این مسئله بوضوح دیده میشه:خبرهایی دربارهٔ تو به من رسیده و گمان نمی‌کردم تو چنین بکنی و سپس امام را دعوت می‌کند به این ‌که با خویشاوندان خود جنگ نکن و تقوای خدا داشته باش و نسبت به دین خود و دین پیامبر و امت پیامبر هشیار و متوجه باش و کسانی هم که اهل یقین نیستند، تو را خوار نکنند.
در این نامه معاویه خودش رو بعنوان فردی خیر خواه جا میزنه و امام رو بعنوان فردی نا آگاه معرفی میکنه.تبلیغات سوئی که عرض میکردم یه نمونه اش همینه ؛ یعنی اینکه امام رو فردی ناآگاه جلوه بدن و خودشون رو فردی خیرخواه و آگاه بدونن.
البته اینکه میگم فضای اون زمون چراغ سبز رو به امثال یزید و معاویه میداد تا اونا هر کاری که دلشون میخواد بکنن دلیل هم دارم:معاویه نماز جمعه رو در روز چهارشنبه خوند و کسی اعتراض نکردن.
حال امام حسین برای بیداری ملت به شهادت رسید.برای اینکه اولا ماهیت حکومت اموی رو نمایان کنن و از طرف دیگه در تمام طول تاریخ این یه چراغ راه باشه تا آیندگان با استفاده از این شاخص راهشون رو پیدا کنن.
واقعا اگه مردم به خواب نمی رفتن و در پی اسلام راستین حرکت میکردن کربلا و عاشورا بوجود میومد؟آیا نباید عبرت گرفت؟
البته امام (علیه السلام) اهداف دیگری هم داشتن که به همین مقدار فعلا اکتفا میکنم تا خدا چی بخواد.
طبقه بندی: سیره سیاسی پیشوایان،  امام شناسی، 
برچسب ها: امام حسین، سبک زندگی، معاویه، یزید، نماز جمعه در چهارشنبه، مردم، جامعه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 5 دی 1391 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات