اسلام و ایرانی آزاد
تعداد بازدید : مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم

دیشب داشتم با یه نفر در مورد پیامبر و نقش ایشون در حیات بشری صحبت میکردم که ایشون یه حرفی زد که بسیار ناراحت شدم . البته ایشون داشت حرف بعضی از سایتهای ضد دین رو تکرار میکرد . ایشون گفتن : اسلام برای ما ایرانیها به جز بدبختی به همراه نداشته و ما قبل از اسلام وضع بهتری داشتیم .

شما باشید به یه همچین آدمی چی میگید ؟


وقتی تاریخ قبل از ورود اسلام رو کمی ورق میزنیم بعضی چیزا رو آدم میبینه که شرم میکنه مثلا در مورد زن و اجحاف به زن موارد بسیاری موجوده مانند ازدواج با محارم ، زندانی کردن زن ، وجود حرمسراها حتی تا 600 زن در یک حرمسرا و ...

مردم از استبداد شاهان به ستوه اومده بودن . اونا هر ظلمی که میخواستن میکردن ، ساسانیان پشتوانه مردمی نداشتن ، فاصله طبقات بین فقیر و غنی ، قدرتمند و ضعیف هر روز بیشتر و بیشتر میشد . پرستش دین زرتشت با اینکه بعد از اومدن ادیان آسمانی مانند یهود و مسیحیت باید زرتشتی گری کنار گذاشته میشد.

وضع اشراف زادگان و در مقابل مردم محتاج و بدبخت نمادی از جامعه طبقاتی ایران قبل از اسلام است.

در این بین ظهور پیامبری که معجزات داشته باشه و دستورات روح بخش و متعالی داشته باشه بسیار جذاب بود ، تا جایی که عرب بادیه نشین را که انواع ظلمها را به دختر و زن می کرد ، بدترین ظلمها و گناهانی رو که میشد انجام داد عرب انجام میداد ولی پیامبر همین عرب رو به جایی رسوند که مدینه النبی تشکیل دادن و مدنیّت اونا شد الگویی عالی از یه جامعه ایده آل.

با ورود اسلام به ایران ابتدا پادشاهی پادشاهان ظالم برچیده شد ، مالیاتهای سنگین حکومتی به خمس و زکاتی تبدیل شد که بسیار مبلغ کمی بود و به مصرف خود امّت اسلامی و نه پادشاهان ظالم میرسید . زن ارزش پیدا کرد و مناسبات مردم بر پایه تقوا و خدا و ایمان شکل گرفت . ملتها به وحدت رسیدن و جنگها و کشورگشاییها پایان یافت و بشر به آرامش رسید .

اسلام برای نه تنها ایران بلکه برای بشریت ، جامعه ای مبتنی بر عدالت و مساوات رو به ارمغان آورد . همین جذابیتهای اسلام باعث شد تا مردم ایران بعد از جنگ با اعراب ، سریعا اسلام رو بپذیرن .

از افرادی که تاثیر مثبت اسلام بر ایران رو انکار میکنن باید پرسید چرا تا بحال ایرانیان از اسلام و پیامبر دفاع کرده اند ؟
طبقه بندی: مناسبتها،  پرسش و پاسخ،  سیره سیاسی پیشوایان، 
برچسب ها: پیامبر، امام حسن، ایران، شاهان، طبقات، زن، استبداد، ظلم، اسلام، حرمسرا،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 دی 1391 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات