بسم الله الرحمن الرحیم

بالاخره هفده ربیع الاول رسید . در چنین شبی دو نوزاد مبارک به این دنیا قدم گذاشتن که شاید بشه گفت به ترتیب بزرگترین اثر رو بر پیکره بشر و شیعه داشتن.

نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلّم ) که حسابشون معلومه و کسی درش شک نداره که وجود مقدس این بزرگوار چه برکتی داشت . با ظهور اسلامی که ایشون پیام آورش بود بسیاری از پیشرفتها برای بشر حاصل شد و بسیاری از انحرافات بشر اصلاح گردید.

بشر قبل از نبی مکرم اسلام برای زندگی ، بجز قدرت و شهوت حیوانی به چیز دیگری فکر نمی کرد ؛ تا جائیکه شاهنشاهان و فراعنه ادعای خدایی میکردن و ملتها اونا رو پرستش میکردن. فاصله های طبقاتی وحشتناکی وجود داشت که به هیچ وجه کسی حتی نمی تونست تخیّل کنه روزی وضع درست میشه و اون ارزشهای پوسیده جاشون رو به ارزشهای انسانی همیشه نو میده.

بشریت همیشه توسط پیامبران از منجلابها نجات پیدا کرده و در این میانه نقش حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) ویژه و بارز بوده . با میلاد پیامبر بود که بزرگترین آتشکده ها خاموش شد و بزرگترین ایوانها که متعلق به پادشاهان ظالم زمان بودن ، خراب شد ؛ خداوند خواست با این کارش نشون بده ، دیگه وقت آتشکده و ظلم به پایان رسید و از این به بعد برای رهبری بشر کسی مبعوث شده که با حداقل امکانات ، دنیا رو متوجه و پیرو آئین روح افزای خدای یگانه میکنه و در این راه بسیار جدّی و البته مورد عنایت خدای متعاله.

خداوند در آیه 21 سوره مبارکه احزاب ، نبی مکرم اسلام رو بعنوان بهترین الگو برای انسان معرفی میکنه ؛ حال اگر چنانچه بدنبال الگوی فردی ، الگوی اجتماعی و یا الگوی زندگی هستیم ، قرآن حکیم که سخن خدای متعاله برای الگوگیری پیامبر رو معرفی میکنه.

نبی مکرم اسلام بودن که در جامعه ایی که وحشت و نادانی از در دیوارش میبارید ، کاری کرد که مرکز حکومت ایشون بعنوان مدل یک جامعه ایده آل مطرح شد.

امروز کار به جایی رسیده که کرامت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) قدرت و شوکت عده ای رو به زیر کشیده و اونا رو به پارس کردن و پاچه گیری و توهین واداشته ؛ البته اهانت کنندگان به ساحت مقدّس پیامبر رحمت مطمئن باشن حکومتشون به سر اومده و مثل کسایی شده اند که دارن غرق میشن و به هر جایی که دستشون میرسه دست دراز میکنن ولی دریغ از نتیجه.

در همین کشورایی که به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلّم) اهانت کردن پیشرفت اسلام گرایی بیشتر شد و بیشترین نامها نام مبارک "محمّد" شد.

حقانیت اسلام و پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) مانند آتشی ست که هر چقدر دشمنان اونر با فوتهاشون میخوان خاموش کنن ، بالعکس فروغ حقانیت اسلام و پیامبر اکرم شعله ورتر شده و اونا رو در آتش خودش از بین میبره.

خداوندا شکرت که مهر ایمان به نبوت حضرت رسول اکرم محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلّم) رو بر پیشونی هامون زدی و ما به این نشان افتخار میکنیم.

یا رسول الله انّا توجّهنا و استشفعنا و توسّلنا بک الی الله

طبقه بندی: پیامبر شناسی،  مناسبتها، 
برچسب ها: میلاد پیامبر، حضرت محمد، امام صادق، ربیع الاول،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 9 بهمن 1391 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات