پیامبر وطنی
تعداد بازدید : مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم

یه مدتیه فکرم رو یه چیز ، خیلی مشغول کرده . دین وطنی ، پیامبر وطنی و ...
تو این سالهای اخیر که ایرانی گری و احساسات ناسیونالیستی بعضیا شکوفا شده ، این شکفتگی به دین خدا هم کشیده شده و صحبتایی در باب دین ایرانی مطرح شده .

دین در حقیقت برنامه ای الهی برای سعادت بشریه در این دنیا و در آخرت . حالا عده ای پیدا شدن که یا از سر علاقه بی شائبه به ایران و ایرانی گری!!!!!!!! و یا بخاطر منافع شخصی و گروهی در پی مطرح کردن دین وطنی هستن .

باید از این عده فوق الذکر پرسید مگر میشه دین دلبخواهی هم داشت ؟ مگه دین ، راهی نیست که خدا معرفی کرده تا بشریت راه بندگی رو یاد بگیره و خودش رو چه تو این دنیا و چه در اون دنیا سعادتمند کنه ؟

اگه دین قراره به دلبخواه آدما رنگ عوض کنه و ملیت بردار باشه راه حقیقت کدوم یک از این ادیان رنگارنگ خواهد بود ؟

در اسلام و قرآن تنها و تنها تقوای آدماست که معیار سنجش افراده . آیه 13 سوره حجرات می فرماید: همانا بهترین شما باتقوا ترین شماست .1 تو اسلام فرقی نمی کنه که طرف سیاه باشه یا سفید ، از این قوم باشه یا از یه قوم دیگه ، همه در برابر خدا مساوین و معیار خوب و بد بودن آدما ، میزان تقوای اوناست .

ادیان با گذشت زمان و کامل شدن عقول بشر ، کامل شده تا به اسلام رسید و در غدیر خداوند فرمود : الیوم اکملت لکم دینکم.حالا خودتون قضاوت کنید به دینی مثل زرتشت (بر فرض دین الهی بودنش) میشه امروز بهش عمل کرد؟ زرتشت بر فرض که دین الهی باشه و پیامبر داشته باشه ، امروز نمیشه بهش عمل کرد چون با اومدن دین جدیدتر و کاملتر ، همون خدایی که دین قبلی رو فرستاده بود ، دیگه اجازه نمیده با اون دین قبلی عبادت بشه چون اگه بخواد اجازه بده بر خلاف حکمت ارسال دین جدید خواهد بود . اگه واقعا خدا دین قبلی رو کافی میدید دیگه چرا دین جدید (مثلا اسلام) رو می فرستاد؟

عده ای از اونایی که دین ایرانی رو مطرح میکنن ، در واقع مسلمون بودن و اعتقاد به اسلام داشتن ملت ، براشون گرون تموم میشه ؛ چون این اسلامه که امروز در برابر غرب و استکبار ایستاده و روز بروز هم داره قویتر میشه (شاهدش آمار فزاینده اسلام گرایی در دنیا خصوصا غرب) .

استکبار دامی رو به عنوان "دین ناسیونالیستی" (البته بنام دین وطنی یا دین ایرانی) آماده کرد و متأسفانه بعضی ها تو این دام میفتن .

اسلام آخرین دین خداست و ادیان قبل از اسلام بواسطه ظهور اسلام ، منسوخ شدن و عمل کردن به اونا با وجود علم به ظهور اسلام ، ناکافی و گناهه .


---------------
 1 : إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم
2 : آیه 3 سوره مائده : امروز دینتان را کامل کردم.
طبقه بندی: پیامبر شناسی،  پرسش و پاسخ، 
برچسب ها: اسلام، ایران، ایرانی گری، ناسیونالیستی، زرتشتی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 بهمن 1391 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic