مشت‎های ملّت
تعداد بازدید : مرتبه

بسم الله الرحمن الرحیم

حتما راهپیمایی با عظمت امروز مردم رو دیدین . در همه شهرها و استانها و حتی روستاها ، این راهپیمایی با شکوه خاصی انجام شد . پیر و جوون ، مرد و زن ، از همه گروهها و سلایق اومده بودن . همه اونا یه حرف داشتن و اون پایداری بر آرمانهای انقلاب بود . دشمن تلاش زیادی داشت تا بلکه بتونه رخنه ای بین صفوف مردم انقلابی ایران ایجاد کنه ، از تهدید و زور گرفته تا تحریم و ایجاد مشکل برای معیشت مردم ؛ ولی مردم با یه مشت گره کرده جواب دشمن رو دادن .

یاد امام علی (علیه السلام) افتادم که چه مظلومانه در بین جاهلین اون زمان گرفتار شده بود تا جایی که از خدا میخواست او رو از اون مردم بگیره . امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) در مورد مردم ایران فرمودن : « من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله و کوفه و عراق در عهد امیر المؤمنین و حسین بن علی  علیهم السلام  می باشند .»

علت این سخن امام خمینی ، امروز یه بار دیگه عیان شد . امام علی (علیه السلام) در وصف مردم کوفه هم عصرشان می فرمایند : « شما بد وسیله‌ای برای افروختن آتش جنگ هستید. شما را فریب می‌دهند؛ اما فریب دادن نمی‌دانید. سرزمین شما را پیاپی می‌گیرند و شما پروا ندارید. چشم دشمن برای یورش به شما خواب ندارد؛ ولی شما در غفلت بسر می‌برید. هرگاه شما را به ستیز با دشمنان دعوت می‌كنم، چشمانتان از هراس در كاسه می‌گردد، گویا ترس از مرگ، عقلتان را ربوده و چون افراد مست از خود بیگانه شده، حیران هستید. یاران شرافتمندی نمی‌باشید كه كسی دست به سوی شما دراز كند . »

ملت ایران با داشتن بصیرت علوی و روشنگری های رهبری دینی ، راه رو میشناسن و در این بین به دیگر ملّتها هم خط میدن .

ملت ایران به هیچ وجه با امت زمان ائمه بزرگوارمون قابل قیاس نیستن . ملت ایران ، با داشتن تجربه تاریخی زمان ائمه (علیهم السلام) و نیز رهبران دینی آگاه که همیشه سیره و رفتار ائمه براشون الگو بوده ، تونسته ان بهترین انقلاب تاریخ بشر رو بوجود بیارن . در کشور های دیگه ای هم انقلاب صورت گرفته مثل انقلاب فرانسه و یا الجزایر و لکن اونا یا از بین رفتن و هیچ آثاری از اونا نمونده مثل انقلاب الجزایر و یا اصلا ماهیت انقلاب دینی و مردمی بصورت توأمان نداشتن مثل انقلاب فرانسه .

انقلاب اسلامی ایران با الهام از حرکت اباعبد الله الحسین در عاشورا و کربلا ، تونسته خودشو به سال 91 برسونه و البته بعد از گذشت 34 سال از انقلاب ، نه تنها ضعیف نشده بلکه ملت ، بر آرمانهای انقلاب 57  پافشاری بیشتری میکنن . دشمن می خواست با بوجود آوردن مشکلات اقتصادی ، انقلاب اسلامی ایران رو ناکارآمد جلوه بده ولی مردم در 22 بهمن نشون دادن ، این یه اشتباه دیگۀ غربی هاست.

مطالعه سیره سیاسی امام علی (علیه السلام) ما رو به این میرسونه که باید همیشه پیرو رهبر جامعه باشیم همانطور که خود حضرت ، در تابعیت محض رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلّم) بودن و بعد از رحلت پیامبر نیز با خلفای سه گانه علی رغم اینکه حکومتشون غیر مشروع بود ولی چوب لای چرخ حکومت اسلامی نگذاشتن ، و این باید برای ما الگو باشه . اگه امروز یه کسی ، اشتباه کرد قرار نیست تمام محسّنات اون بابا رو نادیده بگیریم .

روی سخنم با همه است و مختص به شخص یا گروه خاصی نیست ، بلکه لبّ کلام من اینه که باید از تاریخ عبرت بگیریم و پیرو صد در صد رهبرمون باشیم .منبع: رهروان ولایت

طبقه بندی: سیره سیاسی پیشوایان، 
برچسب ها: انقلاب، امام علی، ولایت، ایران، 22 بهمن، پیروزی، پیامبر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 بهمن 1391 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic