عشّاق ولنتاینی
تعداد بازدید : مرتبه

بسم الله الرحمن الرحیم


عشق و محبت در هیچ فرهنگی ناپسند نیست و خصوصا در دین و مذهب ما اسلام ، جایگاه ویژه ای داره . کسی رو نمیشه پیدا کرد که از عشق و محبت بدش بیاد و اونو تقبیح بکنه . 

حضرت زهرا ( سلام الله علیها ) فرمود : بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند .[1]

رسول خدا (ص) فرمود : هر چه ایمان انسان کامل تر باشد به‏ همسرش بیشتر اظهار محبت می نماید.[2]

در مورد محبت و عشق ، مطالب بسیاری در منابع اسلامی و شیعی وجود داره که با کمی جستجو در اینترنت ، میشه به راحتی بدست آورد .

البته عشقی که مدّ نظر اسلامه عشقیه که در آن رضایت الهی باشه وگرنه هوس رو نمیشه عشق نامید . تو همین فیلم " زمانه " در یه سکانسی که دکتر داوودی با همسرش "ارغوان" نشسته بودن ، ارغوان پرسید : آیا عشق میتونه بعد از ازدواج باشه ؟

اتفاقا به نظر اسلام احساس محبّتی که بعد از ازدواج بوجود میاد ، عشقه و قبل از اون اکثرا هوسه . چطور میشه با یه نگاه ، بین دو نفر عشق بوجود بیاد؟ عشق یعنی علاقه شدید قلبی، در حالی‎که در اکثر عشق‎های خیابانی، عشقی وجود نداره و تنها و تنها هوسه که اتفاقا همین نگاه ها رو امام صادق (علیه السلام) "تیری از تیرهای مسموم شیطان میدونه" که بر قلب هر دو طرف اصابت میکنه و اونا رو مبتلا به دردی به نام هوس میکنه .

اگه قرار بود با نگاهای خیابانی ، عشق بوجود بیاد ، امروز باید دادگاه‎های طلاق و زندان‎های مهریه ، خالی بودن ، در حالی که ....

ولنتاین جزو فرهنگ غربه و برای اونا در یه برهه از زمان لازم بوده چرا که این مسیحیت بوده که رهبانیت و دوری از ازدواج رو تبلیغ میکرده و باید ولنتاینی بوجود میومد تا بتونن اون سنتهای باطل رو بشکنن؛ در حالی‎که در اسلام عزیز، ازدواج و عشق بین همسران جزو بالاترین مقولاته که اتفاقا یکی از راههای عبادت شمرده شده و باعث بخشش دیگر گناهان قرار داده شده.

برای مومنین هر روز، روز عشّاقه؛ چرا که مومنین همیشه با همسران خود به بهترین و عاشقانه‎ترین رفتارها از سوی اسلام توصیه شده اند .

روابط ناسالم بین دختران و پسران راهی برای ازدواج و عشق نیست بلکه چاله و قبری برای عشق است . قبری که مرده آن چیزی نیست جز عشق .

 

---------------------

[1] دلال الامامه و کنزالعمال ، ج‌ 7، ص225

[2] بحار جلد ١٠٣ ص ٢٢٨

طبقه بندی: سیره رفتاری پیشوایان، 
برچسب ها: حضرت فاطمه، اسلام، همسران، عشق، ولنتاین، مومنین، نعمت، علاقه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 28 بهمن 1391 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات