سکوت علی (ع)
تعداد بازدید : مرتبه

بسم الله الرحمن الرحیم
ابتدا آغاز سال جدید را تبریک عرض می کنم و از خدا خواهانم تا سالی با برکت و عزّت عنایت فرماید؛ و ایام فاطمیه را نیز تسلیت می گویم.
یکی از شبهاتی که وهابی ها در مورد شهادت دختر نبی مکرّم اسلام(صلّی الله علیه و آله و سلّم)، فاطمه زهرا(سلام الله علیها) مطرح می کنند بحث سکوت حضرت امیر المومنین علی(علیه السلام) در قبال شهادت بنت رسول الله(صلّی الله علیه و آله و سلّم) می باشد.

وهابی ها شبهه می کنند که چرا حضرت علی(علیه السلام) در قبال شهادت حضرت فاطمه زهرا سکوت کرد. وهابی ها با این اشکال نتیجه می گیرند که اصلا چنین اتفاقی نیفتاده است.
در جواب به این اشکال گفته می شود:
اول اینکه در کتب اهل تسنن و نیز تشیع اصل سکوت حضرت علی مورد انکار است، چرا که به عنوان نمونه آلوسی، یکی از مفسرین مشهور اهل تسنن در تفسیر خود آورده است:
(عمر با غلاف شمشیر به پهلوی مبارک فاطمه و با تازیانه به بازوی حضرت زد. فاطمه صدا زد: «یا ابتاه» ،علی(ع) ناگهان از جا برخاست وگریبان عمر را گرفت و بر زمین زد و بر بینی و گردنش کوبید)
تفسیر آلوسی :3/124 .

برایمان مهم نیست که آلوسی این مطلب را برای چه منظوری آورده است، بلکه آنچه مهم است اعتراف عالم مشهور سنی به اصل این قضیّه است.
دوم اینکه مگر قرار است که حتما حضرت اعتراض کند تا ما به نا حق بودن طرف مقابل پی ببریم؟ آیا پیامبر اکرم(صلّی الله علیه و آله و سلّم) در قبال بی حرمتی مکّیان به خود و اصحاب خود و قتل سمیّه مادر عمار یاسر اعتراضی کرد؟ آیا عدم اعتراض پیامبر باعث می شود تا فکر کنیم که مخالفان پیامبر حق بوده و پیامبر نا حق بوده است؟
سوم اینکه مگر عثمان بن عفّان در زمان خلافتش، وقتی که به خانه اش حمله شد و همسرش مورد هتک حرمت قرار گرفت، اعتراضی کرد؟

نتیجه اینکه حضرت علی(علیه السلام) سکوت نکرد و اعتراض خود را نشان داد، لکن پافشاری بیشتر نکرد تا جامعه اسلامی و وحدت آنرا حفظ کند.

طبقه بندی: امام شناسی، 
برچسب ها: فاطمیه، فاطمه زهرا، علی، عثمان، آلوسی، سنی، شیعه، وهابی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 فروردین 1392 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic