سرداب امام زمان از نگاه شیعه
تعداد بازدید : مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از اشتباهاتی که اهل سنت در مورد شیعیان، خواسته یا نا خواسته دارند، اعتقاد شیعه به زندگی امام زمان(علیه السلام) در سرداب حرم مطهر عسکریین(علیهم السلام) در سامراء است.
با اینکه بسیار در این مورد، شیعیان و علماء شیعی توضیح داده اند که شیعه به هیچ وجه چنین اعتقادی ندارد، ولی باز عده ای از اهل سنت و سردمدار آنان یعنی وهابی ها، به این افتراء و توهم در مورد شیعه، اصرار می ورزند.
نکته ای که شاید در مورد این اصرار بتوان گفت، حربه "تکرار و تکرار تا باور" است که مخالفین شیعی در پی آن هستند و یا اینکه آنان چون بهانه ای دیگر ندارند، مجبورند چنین توهماتی را تکرار کنند تا بتوانند بحث در مورد اشکالات تاریخی اعتقاداتشان و نیز عملکرد فعلی خود را منحرف کنند.
عملکرد هر کسی نتیجه جهان بینی و اعتقادات هر کسی است و اعتقادات هر کس، عملکرد او را رقم میزند.
وقتی وهابی ها و سلفی با حمایت مالی و سیاسی و نظامی اعراب و امریکا و اسرائیل، به کشتار مسلمانان سوری می پردازند بدیهی است که این عملکرد نتیجه تربیت و آموزش آنان در این مورد است.
البته باید خاطرنشان کرد اسلام راستین چیزی جز اسلام سنی و وهابی و سلفی است چراکه اسلام راستین، اسلامی است که با توجه به حدیث ثقلین(1) از مسیر قرآن و اهل بیت پیامبر بدست آمده باشد؛ و این در حالی است که فقه غیر شیعه مقطوع از اهل بیت و تفسیر مفسران راستین قرآن یعنی اهل بیت است. سوالی که از اهل سنت در همین زمینه لازم است بپرسیم این است چرا اهل سنت اهل بیت(علیهم السلام) را حداقل بعنوان یک صحابی و یا یک فقیه قبول نمیکند؟ با اینکه حضرت علی(علیه السلام) اولین نفری است که از مردان دعوت حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلّم) به اسلام را پذیرفته است؟ اهل سنت در کتابهای خود معترفند که بعد از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلّم) فاضلترین فرد امیر المومنین علی(علیه السلام) می باشد.
فقه شیعه با توجه به استفاده از قرآن و سنت راستین پیامبر که از مسیر آل البیت تبیین می شود، اسلامی استاندارد و الهی، و در یک کلام اسلامی راستین را عرضه می کند.
یکی از بهترین نشانه های راستین بودن اسلام اهل بیت و شیعی، بازخورد آن در کشورهای غربی است و در مقابل، نشانه انحراف اسلام وهابی بازخورد آن در غرب است.
در غرب آنچه از اسلام عرضه می شود بیشتر اسلام وهابی می باشد و البته علت آن روابط نزدیک وهابیت و سران کشورهای غربی و نیز امکانات فراوان وهابی هاست؛ و همین اسلام وهابی است که به دلیل خشونتهای فراوان و بی منطق بودن، انسان غربی را مخالف اسلام میکند و چهره ای کریه از اسلام را نشان میدهد و الا اگر چنانچه شیعه بتواند اسلام راستین را که همانا اسلامی است که مکتب اهل بیت آنرا معرفی می کند، به جهان معرفی کند و بشناساند، فطرت هر انسانی و از آن جمله انسان غربی، اسلام را خواهد پذیرفت.
البته ناگفته نماند چنانچه سردمداران غربی بخواهند غرب را از اسلام دور کنند و اجازه ندهند که غرب به اسلام متمایل شود، اولین قدم تلاش در راه نشر اسلام وهابی است؛ چراکه اسلام وهابی، که در حقیقت اسلام نیست، تصویری کریه و زشت و غیرمنطقی از اسلام معرفی می کند و باعث می شود تا اسلام گرایی کاهش یابد.
یکی از دلایل اسلام ستیزی در بین اقشار مردمی غرب، وهابیت و اسلام منتشر شده توسط وهابی هاست.
بطور مثال اسلام اصیل که منبع آن قرآن و اهل بیت است هیچ گاه اجازه نمیدهد که به مردم بیگناه در خیابان حمله شود یا بر علیه آنان بمبگذاری شود گرچه غیر مسلمان یا کافر باشند؛ ولی وهابیت به این آن اعمال افتخار می کند و آنرا نشانه ایمان و پیروزی اسلام میداند.
نمونه آن بمبگذاری در خیابانهای شهرهای کشورهای غربی است یا بهتر از همه آنها حمله به برجهای دوقلوی آمریکا بود که توسط وهابی ها انجام شد (البته بماند که این حمله با همکاری خود غربی ها بود)

پی نوشتها:
(1)صحیح مسلم، ج 4، باب 4، 2408، دار الفكر؛ خصایص نسایی، ص 20، ط التقدم ـ مصر.
طبقه بندی: سیره سیاسی پیشوایان، 
برچسب ها: وهابی، سرداب، امام زمان، سوال، شیعه، اسلام، غرب،
مطالب مرتبط: جنبش نت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic