انتخاباتی قانون مدار
تعداد بازدید : مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت الاسلام دکتر روحانی با کسب اکثریت آرا به ریاست جمهوری رسیدند و هفتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران شدند. ایشان با شعار "تدبیر و امید"، اعتماد بیش از هجده میلیون ایرانی را جلب کردند. ایشان با پشتوانه حمایت تمامی ملت، دولت آینده را تشکیل خواهد داد.
از حق اگر نگذریم باید از رفتار بسیار خوب و اخلاقی رقیب های ایشان نیز تقدیر شود، چراکه تک تک این بزرگواران با قبول بلافاصله انتخابات، شادی و امید را در دل مردم پر شور و انقلابی کاشتند؛ چیزی متأسفانه که در انتخابات گذشته تحت الشعاع اعتراض ها، آنهم از نوع غیر قانونی قرار گرفت. در این انتخابات، فرد پیروز کمتر از 51 درصد آرا یعنی 50/71 درصد آرا را کسب کرد،در حالی که در انتخابات گذشته، فرد پیروز 63 درصد آرا را کسب کرده بود. در انتخابات گذشته که میزان مشارکت 85 درصد واجدین شرایط بود، رفتار غیر قانونی و غیر اخلاقی عده ای و تدوام آن با جرایمی فتنه انگیز، کام مردم را تلخ کرد و مشارکت کم نظیر آنان را کم اثر کرد. مقام معظم رهبری نیز در همان ایام به این نکته اشاره فرمودند و از کاندید های معترض خواستند که اعتراض خود را از طریق نهاد های قانونی پی گیری کنند؛ امری که هرگز از سوی کاندید های معترض صورت نگرفت.
قصدم از بیان این نکات، تبیین شیرینی قانون مداری و تلخی قانون گریزی و عبرت گرفتن از گذشته و تداوم شیرینی ها در آینده است. همان گونه که میدانیم، انتخابات نماد کامل مردم سالاری است و باید همیشه مورد احترام باشد. در این انتخابات، به عیان این نماد حفظ شد، اما متأسفانه در انتخابات 88، مدعیان قانون مداری با رفتار غیر اخلاقی و غیر قانونی خود، فتنه ای برپا کردند که در آخر، دامان خودشان را گرفت و مردم در 9 دی همان سال به عمر فتنه، پایان دادند و خواستار اجرای قانون شدند.
از انتخابات 92 باید درس اخلاق انتخاباتی بگیریم و آنرا سرلوحه انتخاب های آینده قرار دهیم. در این انتخابات، تخریبی بر علیه هیچ یک از نامزد ها از سوی بقیه صورت نگرفت و این رمز مشارکت بالای مردم بود. مردم ما مسلمان هستند و اخلاق را خواستارند. شما ببینید در این دو روز که تک تک مسئولین ارشد نظام به رئیس جمهور منتخب، جناب حجت الاسلام دکتر روحانی، تبریک می گفتند، مردم چگونه خوشحال می شدند. مردم ما معتقدند مسئولین اگر اختلاف نظری هم دارند باید بین خودشان حل کنند و نباید اختلافشان را به جامعه بکشانند تا از احساسات مردم سوء استفاده کنند؛ درست است که مردم محرمند اما دشمنان نظام و مردم نیز نامحرمند و وقتی آنان از اختلاف بین مسئولین آگاه می شوند شاد می شوند و در دشمنی خود بر علیه مردم و نظام، جری تر و امیدوار تر می گردند.
وقتی به رفتار امیر المومنین علی(علیه السلام) نیز نگاه می کنیم اجتناب از اختلاف افکنی را مشاهده می کنیم. ایشان با اینکه با هر یک از خلفای قبل از خود اختلاف نظر اساسی داشتند و خلافت آنان را مشروع نمی دانستند، ولی به خاطر حفظ وحدت مسلمانان، سکوت کردند.
مردم ما همان مردمی است که امام فرمود: این امت بهتر از امت زمان رسول الله است؛ این مردم همان مردمی است که با بصیرت خود، چشم فتنه را در 88 در آورد و دشمنان نظام را مأیوس کرد؛ این مردم همان مردمی است که جنگ تحمیلی را اداره کرد و وجبی را به دشمن خود که حمایت اکثر کشور ها و تمامی ابرقدرتها را داشت، نداد و در نهایت نیز او را محکوم کرد؛ مردم ما همان مردمی است که در راهپیمایی 22 بهمن، هر سال بیشتر از سال قبل حضور دارد؛ مردم ما همان مردمی است که در تک تک انتخابات حضوری چشمگیر و دشمن شکن داشته و همیشه از مسئولین نظام، آرامانهای انقلاب را پی گیری کرده اند.
طبقه بندی: سیره سیاسی پیشوایان، 
برچسب ها: انتخابات، فتنه، روحانی، 22 بهمن، مردم،
مطالب مرتبط: جنبش نت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 خرداد 1392 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic