بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از شبهاتی که دشمنان اسلام و مسلمین مطرح می کنند(آنهم بصورت ناشیانه)، ازدواج حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلّم) با عایشه بنت ابوبکر است. شبهه کنندگان می گویند: عایشه در هنگام ازدواج 6 ساله بوده پس پیامبر اسلام در پیری، (نعوذ بالله) شهوترانی می کرده است.
سوال اولی که ما به عنوان یک مسلمان از شبهه کنندگان می پرسیم این است: از کجا می گویید عایشه در هنگام ازدواج 6 ساله بوده است؟
طبق تحقیقات جامعی که ما از منابع مستدل شیعه و سنی کرده ایم، 6 ساله بودن عایشه در هنگام ازدواج، کاملا مردود و دروغی بیش نیست چرا که:

اولا: اسماء بنت ابوبکر(خلیفه اول) ده سال بزرگتر از عایشه بوده است و اسماء در سال اول هجری، 27 سال داشته است؛ چراکه ابو نعیم اصفهانی می نویسد: «اسماء دختر ابوبکر، از جانب پدر خواهر عایشه و از او بزرگتر بود، اسماء، بیست و هفت سال قبل از تاریخ -هجرت که مبدأ تاریخ مسلمانان است- به دنیا آمد»[1] و نیز بیهقی نقل می‌کند که اسماء، ده سال از عایشه بزرگتر بوده است: «ابن منده از ابن أبی الزناد نقل کرده است که اسماء دختر ابوبکر، ده سال از عایشه بزرگتر بوده است»[2]
پس نتیجه اینکه عایشه در سال هجرت به مدینه، 17 سال داشته اشت. قضیه بدین جا ختم نمی شود، چون این را هم باید اضافه کرد که نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلّم)، 2 سال بعد از هجرت به مدینه با عایشه ازدواج کرد؛ زیرا پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلّم) بعد از وفات خدیجه(سلام الله علیها) با سودة بنت زمعة، ازدواج کرد و با ایشان به مدینه هجرت کرد. پس سن عایشه در هنگام ازدواج با پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلّم) 19 سال بوده است. حتی در برخی منابع از اهل تسنن که به اسلام آوردن عایشه و اسماء اشاره شده است، عایشه بعنوان نوزدهمین فرد اسلام آورنده در سال اول بعثت معرفی شده است. بر فرض که عایشه در زمانی که ایمان آورد یک ساله هم باشد، با احتساب 13 سال حضور پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلّم) در مکه و بعد از آن، هجرت به مدینه و دو سال بعد از آن، ازدواج با عایشه، عایشه حتما باید حداقل 15 ساله باشد؛ این 15 ساله بودن بر فرض این است که عایشه در یک سالگی به پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلّم) اظهار شهادتین نماید و ایمان بیاورد که البته حتما سن ایشان در زمان اظهار شهادتین، بیش از یک ساله بوده؛ که در این صورت باید به سن ازدواجش با پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلّم) نیز افزوده شود.
ما با سند و استدلال ثابت کردیم که عایشه حداقل در زمان ازدواجش با پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلّم)، بیش از 15 سال سن داشته است. حال چگونه و با کدام سند متقن، دشمنان شبهه می کنند که پیامبر در 6 سالگی با عایشه ازدواج کرده است؟

پی نوشتها:
[1] معرفة الصحابة  ج 6 ، ص 3253
[2] سنن البیهقی الکبرى، ج 6 ، ص 204


طبقه بندی: پیامبر شناسی، 
برچسب ها: ازدواج، پیامبر، عایشه، دختر، ابوبکر، اهل تسنن،
مطالب مرتبط: رهروان ولایت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 6 تیر 1392 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic