نتیجه اعتماد به دشمن
تعداد بازدید : مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم
در هفته های اخیر، کشور همسایه مان، ترکیه شاهد ناآرامی های گسترده ای بوده است. آنچه که در اخبار مختلف آمد، آغاز این حرکت از تصمیم شهرداری استامبول مبنی بر بریدن چند درخت میدان تقسیم، و ساختن یک مرکز تجاری بجای این میدان بوده است.

بعد از گذشت چند روز، شعارهایی که در این میدان داده شد نشان از تغییر مسیر این اعتراضات دارد:
ــ مرگ بر دیکتاتور
ــ همه جا تقسیم است، همه جا مقاومت است
ــ اردوغان اردوغان استعفا استعفا
ــ حکومت استعفا استعفا
ــ شانه به شانه در برابر فاشیسم
ــ مرگ بر حزب اردوغان ...

همانگونه که میدانیم، خودسوزی یک سبزی فروش، سرنوشت چهار دیکتاتور منطقه(حسنی مبارک، بن علی، قذافی و عبد الله صالح) را تغییر داد و در کشورهای این چهار دیکتاتوری بیداری اسلامی اتفاق افتاد.
نکته ای که در مورد ترکیه، برجسته است حمایت غیر آشکار غرب از معترضین است. ترکیه یکی از اعضای ناتو، مورد بی مهری متحدان غربیش قرار گرفت و از آنها ضربه خورد. غول رسانه ای غرب، بعنوان رهبر این حمایتها، دولتمردان ترکیه را سخت دل آزرده کرد.
ترکیه بر سر منافع غربی ها و نه منافع خود، از تروریستهای منطقه در سوریه حمایت کرد به امید پایبندی به اتحادش با غرب؛ اما خود همین غرب ترکیه در برابر معترضانش تنها گذاشت که هیچ، از طرف مقابل دولت ترکیه نیز حمایت جانانه ای کرد.
غرب نه از سوریه، نه از ایران، نه از عراق و نه از هیچ کشور مسلمانی، هیچگاه حمایت نخواهد کرد؛ چراکه منافع آنها که همانا شکست اسلام است، در این دشمنی هاست. ترکیه نیز به عنوان یک کشور مهم اسلامی، از این قاعده مستثنا نیست.
ترکیه برای برون رفت از این بحران، بایستی به منافع ملی خود اهمیت دهد. منافع ملی ترکیه همزیستی مسالمت آمیز با کشورهای همسایه است. مردم ترکیه نیز این را به خوبی میدانند که دولتشان در پی منافع غرب، به حمایت از تروریستهای منطقه در مقابل کشورهای مسلمان همسایه، پرداخته است. مردم ترکیه بعنوان مسلمان، از دنباله روی ترکیه از غرب، ناراحت هستند و منافع ملی شان از دست رفته می بینند.
ترکیه بجای حمایت از تروریستهای وهابی و سلفی، باید از مسلمانان و دولت های قانونی آنان حمایت می کرد.
اسلام و معارف حقه آن نیز اجازه نمی دهد بخاطر منافع بیگانگان و غیر مسلمانان، مسلمانان و سردمداران شان بر سر و کلّه هم بزنند. آیه 141 سوره مبارکه نساء نیز مطلقا هرگونه تسلط غیر مسلمین بر کار مسلمین را جایز نشمرده، در نتیجه کمک به کفار در مقابل مسلمانان نیز جایز نیست.
حضرت علی(علیه السلام) می فرماید:  اعتمادكردن به دشمن، عامل فریب خوردن (از او)ست.[1] حضرت علی(علیه السلام) نیز به همین معنا اشاره می فرمایند که نباید به دشمن اعتماد کرد وگرنه اعتماد همان و شکست از او همان.

پی نوشتها:
[1] غررالحكم؛ به نقل از میزان‏الحكمه، ج7،ص3514: « جماع الغرور فى الاستنامه الى العدو».

طبقه بندی: سیره سیاسی پیشوایان، 
برچسب ها: ترکیه، غرب، میدان تقسیم، مسلمان، آمریکا، سی ان ان، سوریه، اردوغان، حسنی مبارک، دیکتاتور، آیه 141 سوره نساء، ایران، عراق، استعفا، قذافی، ناتو، فاشیسم، معترضین ترکیه، نا آرامی های ترکیه، درخت، استامبول، مرگ بر دیکتاتور،
مطالب مرتبط: رهروان ولایت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 12 تیر 1392 توسط : حجت پورمحمد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات