ما که عقل و وجدان داریم چه نیازی به پیامبران و دین داریم ؟میدونیم که انسان دارای ابعاد مختلفیه . بعد جسمی و روحی و فردی و اجتماعی ، زندگی این جهان و جهان آخرت.اونی هم که میخواد برا سعادت انسان برنامه بده باید نسبت به همه این ابعاد شناخت کافی داشته باشه تا بتونه یه برنامه کامل و بی نقص بده .
تاحالا دیدید کسی ادعا کنه که نسبت به روح انسان شناخت کامل داره؟؟؟؟
یا یه نفر بگه در مورد عالم آخرت یه اطلاعات کافی و دقیقی داره؟؟؟؟

تا اونجایی که ما میدونیم بشر تا حالا با وجود این همه پیشرفت علم پزشکی نتونسته ادعا کنه که نسبت به جسم انسان شناخت کاملی داره چه برسه به روح که خیلی برا انسان مجهوله . در مورد این عالم هم همین طور با وجود این همه پیشرفت علم نجوم و ماهواره ها و ....
هر روز یه سری اطلاعات تازه از این عالم میتونن کشف کنن و دانسته هاشون ناقصه حالا این بشر چطوری میخواد در مورد چیزی که شناخت نداره برنامه بده؟؟؟؟؟؟
درسته بشر به كشف برخى از رموز هستى آگاه شده، ولى بازهم مجهولات او با معلوماتش قابل مقایسه نیست. به همین دلیل، انیشتین پس از پیروزى در كشف انرژى هسته‏ اى گفت:
اكنون براى من روشن شد كه نسبت معلومات بشر به مجهولات وى مانند نسبت نردبان چند پله‏اى است به فضاى لایتناهى جهان. بشر از نردبانِ علم، چند پله بیشتر بالا نرفته است.
آیا با این اعتراف صریح، مى‏ توان گفت كه بشر در مسیر تكامل خود از دین بى‏نیازه و پیامبران به چه دردی میخورن؟دین برنامه زندگی کردن درسته درهمه ابعاد روحی، جسمی، فردی و اجتماعی و تضمین کننده سعادت این دنیا و آخرت انسانهاست.واین برنامه توسط پیامبران به انسانها رسیده و پیامبران مامور تعلیم و اجرای این برنامه در جهان بودن.
طبقه بندی: پیامبر شناسی، 
برچسب ها: علم، عقل، انسان، پیامبران، وجدان، غریزه، جسم، بدن، روح، جان، دین،
مطالب مرتبط: هدف از نبوتها و فوائد بعثتها چیست؟، پیامبران برای چه اهدافی مبعوث شدند؟، نیاز به پیامبران براى اداره جامعه بشرى‏،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 23 اردیبهشت 1391 توسط : حجت ریحانی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic