عصمت در پرانتز اهل سنت
تعداد بازدید : مرتبه

میکرفنخبرنگار سفیران: کاربران گرامی تا بحال با نظر شیعیان در مورد عصمت انبیاء آشنا شدیم این بار می خواهیم سراغ عصمت از دیدگاه اهل سنت برویم .

سلام جناب عصمت بفرمایید که شما میان اهل سنت چه جایگاهی دارید؟

جناب عصمت: بنام خدا ممنونم از اینکه فرصت رو در اختیار بنده قرار دادید. بدون مقدمه سر اصل مطلب میروم. از حیث کفر و گمراهی اعتقادی، دریافت و رساندن وحی من در میان اهل سنت مانند شیعیان هستم و انها مرا در این حیث میان انبیاء قبول دارند. اما در مورد افعال و رفتار انبیاء در زندگی من جایگاه خوبی پیش اهل سنت ندارم.بیشترین لطف را اکثر معتزلی ها-نه همه انان- دارند که هنگام نبوتشان مرا قبول کرده اند ولی قبل از نبوت فقط در مورد گناهان کبیره و گناهان صغیره ای که نفرت زاست حضور دارم بر خلاف شیعیان که در تمام مراحل به بنده لطف داشته و مرا همراه انبیاء می بینند.

خبرنگار سفیران: اینکه فرمودید اکثر معتزلی ها نه همه انان یعنی بعضی از انها حرف دیگه می زنند؟

جناب عصمت: ای بابا بله اقای خبرنگار برخی  از فرقه های همین معتزلی ها مثل جبائی ها و نظامی ها مرا در ناحیه سهوی اخراج کرده اند و فقط می گویند پیامبران عمدا گناه نمی کنند ولی سهوا گناه و اشتباه دارند .

خبرنگار سفیران: جناب عصمت لطفا بفرمایید در مورد بازه زمانی چقدر شما میان سنی ها مقبول هستید؟

جناب عصمت: بیشتر ایشان - نزدیکترین  نظر به شیعیان هم همین هست- مرا بعد از بلوغ در زندگی انبیاء قبول دارند برخلاف شیعیان که مرا از اول ولادت در زندگی انبیاء حاضر می بینند.

خبرنگار سفیران: خب جناب عصمت کدام جایگاه را واقعی تر برای خودتان می دانید و می پسندید؟

جناب عصمت: اقای خبرنگار این که معلومه شیعیان مرا در جایگاه واقعی می بینند بخاطر دلایلی که در پست های قبلی همین وبلاگ امده است و فقط چند شبهه مصداقی در اشتباه و گناه وجود دارد که در پست های بعدی به انها پرداخته می شود انشاالله

خبرنگار سفیران: جناب عصمت از اینکه وقتتون رو در اختیار بنده قرار دادید صمیمانه متشکرم از کاربران عزیز نیز می خواهیم نظر خودشون رو در این باره برای ما بنویسند

منبع : بحار الاَنوار علاّمة مجلسی ج11 : 89 ـ 90 و کتاب العصمة ص 23


طبقه بندی: پیامبر شناسی،  عصمت، 
برچسب ها: گناهکار، معصوم، عصمت سنی، خبرنگار، گزارش عصمت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 14 مرداد 1391 توسط : قادر غدیری(طلبه)
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات